Prihlásenie
  |  Vyhľadať

SASH > Reprezentácia SR

Reprezentácia SR

Reprezentácia SR vo všetkých kategóriách sa vytvára k vrcholným šampionátom – ME a MS, ktoré sa konajú na konci sezóny.

Predchádzajúce šampionáty

MS 2009 – Budapešť (Maďarsko)

188 hráčov zo 16 krajín. Naše farby zastupovalo 13 hráčov. FOTOGALÉRIA

Open-jednotlivci (131 hráčov): 1. Roni Nuttunen (FIN), 2. Yanis Galuzo (RUS), 3. Ahti Lampi (FIN)... 44. Tomáš Hudec, 53. Imrich Blaško, 63. Tomáš Zamutovský, 72. Tibor Valachovič ml., 74. Karol Hudec, 83. Jaroslav Petrek, 84. Martin Vépy, 87. Miroslav Ramšak

Open-družstvá (15 družstiev): 1. Rusko, 2. Lotyšsko, 3. Česká rep. ... 7. Slovensko

Ženy-jednotlivkyne (23 hráčok): 1. Maria Yalbacheva (RUS), 2. Mariya Miloradova (RUS), 3. Minerva Martiskainen (FIN)... 14. Miriama Svinčiaková, 15. Katarína Važanová, 21. Iveta Okálová

Ženy-družstvá (6 družstiev) 1. Rusko, 2. Fínsko, 3. Lotyšsko ... 6. Slovensko

Veteráni-jednotlivci (35 hráčov): 1. Pontus Eriksson (SWE), 2. Dmitriy Petrov (RUS), 3. Pavel Plešák (CZE) ... 10. Karol Hudec, 35. Štefan Ivan

Veteráni-družstvá (10 družstiev): 1. Švédsko, 2. Česká rep., 3. Lotyšsko, Slovensko neštartovalo

Juniori-jednotlivci (29 hráčov): 1. Ahti Lampi (FIN), 2. Dmitriy Sapozhnikov (RUS), 3. Alexandr Miloradov (RUS) ... 10. Tomáš Zamutovský, 15. Martin Vépy, 17. Vladimír Šebela

Juniori-družstvá NEOFICIÁLNA SÚŤAŽ (6 družstiev): 1. Česká rep., 2. Lotyšsko, 3. Slovensko

ME 2008 RigaME 2008 – Riga (Lotyšsko)

Slovensko na šampionáte žiaľ nemalo zastúpenie, a to z prozaického dôvodu, neboli na to financie.

MS 2007 MoskvaMS 2007 – Moskva (Rusko)

Slovensko na šampionáte reprezentovali Karol a Tomáš Hudecovci, Jaro Petrek, Richard Bartošek a Imo Blaško. V hlavnej súťaži jednotlivcov sa posledne menovaný dokázal prebojovať do finálovej časti, v ktorej bral body aj svetovým esám. Medzi veteránmi obsadil Karol 13. miesto a také isté umiestnenie vybojoval Imo v juniorskej súťaži. Tomáš tam skončil 16. V tímovej súťaži sme obhájili postavenie najlepšej krajiny za TOP 6-kou.

ME 2006 SkalicaME 2006 – Skalica (Slovensko)

Skalický šampionát prilákal 177 hráčov zo 17 krajín. Uskutočnilo sa 6 oficiálnych súťaží, 2 ukážkové a jeden voľný turnaj pre návštevníkov. Celkovo vyše 6.000 odohraných zápasov dáva skalickému šampionátu prívlastok dosiaľ najväčší turnaj v histórii stolného hokeja vôbec.

Pre naše farby je úspechom víťazstvo Skaličana Martina Vépyho a striebro Jána Sýkoru v súťaži detí do 13 rokov spomedzi 20 hráčov zo 4 krajín, ďalej 4. miesto mužského družstva v konkurencii 12 tímov a najmä účasť Tomáša Hudeca vo finálovej skupine v hlavnej súťaži jednotlivcov (36. miesto).

MS 2005 – Riga (Lotyšsko)

Slovenskí reprezentanti súťažili v kategóriách jednotlivcov, družstiev a juniorov. Celkovo boli tieto MS pre naše farby úspešnejšie ako tie predchádzajúce. Teší nás najmä 7. miesto v súťaži družstiev (posun o jednu priečku a potvrdenie súčasného postavenia vo svetovom rebríčku národných tímov). Objektívne je to najlepší možný výsledok tímu, ktorý v súťaži nastúpil. Na silných Lotyšov, ktorí obsadili 6. miesto, zatiaľ strácame príliš veľa. V súťaži jednotlivcov skončil najlepšie Martin Králik, keď obsadil 54. miesto. Účasť vo finálovej päťdesiatke mu pritom ušla len tesne, vďaka strate bodov so slabšími súpermi. Súťaž juniorov dopadla lepšie pre skúsenejšieho z dvojice našich zástupcov. Tomáš Hudec obsadil 16. miesto, Janko Sýkora skončil 20. v konkurencii 26 hráčov.

MS 2003 Zürich        MS 2003 – Zürrich (Švajčiarsko)

Slovenskí tím skončil na 8. mieste zo 14, v jednotlivcoch sa najviac darilo Emilovi Galocimu, skončil 60. V súťaži juniorov obsadil Martin Vépy 21. miesto.

MS 2001 Plzeň        MS 2001 – Plzeň (Česká republika)

Slovenskí tím skončil na predposlednom 12. mieste, v jednotlivcoch sa najviac darilo Richardovi Bartoškovi, skončil 64. Hneď za ním sa umiestnil Emil Galoci. Štartovalo 100 hráčov.

MS 1999 – Wilhelmshaven (Nemecko)

V konkurencii 71 hráčov obsadil Juraj Šimko 45. miesto, Miroslav Jobus skončil 53, Richard Bartošek 54. a Roman Blaško 59.

MS 1997 Helsinky  MS 1997 – Helsinky (Fínsko)